REŞAT BAĞCIOĞLU

Anasayfa / Eğitmenlerimiz

REŞAT BAĞCIOĞLU

Gazi Eğitim Fakültesi, Ankara İngilizce Öğretmenliğinden mezun oldu. İki yıl Tarsus Lisesi'nde İngilizce öğretmenliği, bir turizm dönemi T.C. Turizm Tanıtma Bakanlığı bünyesinde profesyonel turist rehberliği yaptı. 1982 Yılında Dışbank (daha sonra sırasıyla Fortis Bank ve TEB ile birleşti) Mersin'de kambiyo, dış işlemler ve krediler departmanında görev yaptıktan sonra aynı bankanın Mersin Serbest Bölgesi Şubesi'ne şube müdürü olarak atandı. 10 yıl şube müdürlüğü yapan Bağcıoğlu'nun 25 yıllık bankacılık misyonu süresinde 12 yıllık kendi bankasında iç eğitmen olarak dış işlemler ve kambiyo eğitmenliği görevini de sürdürmüş ve 2007 Mayıs ayında emekli olmuştur.

2007 Yılında emeklilik sonrası, çeşitli bankalar ve dış ticaret şirketlerinde, dış ticaret ve krediler eğitmenliği yapmaya başladı. Başta TBB -Türkiye Bankalar Birliği - İstanbul olmak üzere çeşitli bankaların eğitim müdürlüklerindeki eğitimleri halihazırda devam etmektedir. Diğer taraftan bir dönem İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Plato Meslek Yüksek Okulu Dış Ticaret Bölümü son sınıfta Dış Ticaret II dersinde akademisyen olarak görev alarak kendi hazırladığı Dış Ticaret kitabını aynı okulda ders kitabı olarak okutmuştur. Çeşitli yüksek okullarda ve Bursa Nilüfer İhracatçı Birlikleri, Ege İhracatçı Birlikleri ve İstanbul İhracatçı Birlikleri'nde Dış Ticaret ve Finansmanı ve Türk Eximbank Kredileri ve Garanti Programları seminerlerini vermeye devam etmektedir.

x
Bu sitede çerezler kullanır. Siteyi kullanmaya devam ederseniz, çerez kullanımını kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi. Anladım